Prieš jums ieškant žiniatinklio paieškos serveriai renka informaciją iš labai daug tinklalapių ir tvarko ją Paieškos indekse.
Tikrinimo procesas prasideda pirmiausia tikrinant anksčiau tikrintų žiniatinklio adresų ir svetainių savininkų pateiktų svetainių schemų sąrašą. Paieškos serveriai, besilankantys šiose svetainėse, naudodami tose svetainėse pateiktas nuorodas suranda kitus puslapius. Naudojant programinę įrangą ypač didelis dėmesys skiriamas naujoms svetainėms, esamų svetainių pakeitimams ir neveikiančioms nuorodoms. Kompiuterio programos nustato, kurias svetaines tikrinti, kaip dažnai ir kiek puslapių gauti iš kiekvienos svetainės.
Siūlome „Search Console“, kad svetainių savininkai galėtų detalesniu lygiu pasirinkti, kaip „Google“ tikrina jų svetainę: pateikti išsamias instrukcijas, kaip apdoroti svetainių puslapius, paprašyti patikrinti iš naujo arba apskritai atsisakyti tikrinimo naudodami failą pavadinimu „robots.txt“. „Google“ niekada nepriima mokėjimo už dažnesnį svetainės tikrinimą. Visoms svetainėms teikiame tuos pačius įrankius, siekdami užtikrinti geriausius rezultatus naudotojams.
Žiniatinklis panašus į nuolat didėjančią biblioteką su daug knygų be centralizuotos katalogavimo sistemos. Naudojame programinę įrangą, kuri vadinama žiniatinklio paieškos serveriais, viešai pasiekiamiems tinklalapiams surasti. Paieškos serveriai peržiūri tinklalapius ir apsilanko tuose puslapiuose pateiktomis nuorodomis, panašiai kaip jūs naršydami turinį žiniatinklyje. Jie pereina nuo vienos nuorodos prie kitos ir pateikia duomenis apie šiuos tinklalapius atgal „Google“ serveriams.
Kai paieškos serveriai suranda tinklalapį, sistemos pateikia puslapio turinį taip, kaip naršyklė. Pasižymime pagrindinius signalus (nuo raktinių žodžių iki svetainės naujumo) ir stebime juos visus Paieškos indekse.
„Google“ paieškos indekse yra labai daug tinklalapių ir jis užima gerokai daugiau nei 100 000 000 gigabaitų. Tai panašu į indeksą knygos pabaigoje su kiekvieno žodžio, peržiūrėto kiekviename indeksuojamame tinklalapyje, įrašu. Kai indeksuojame tinklalapį, pridedame jį prie visų žodžių, kurie jame yra, įrašų.
Naudodami Žinių schemą toliau siekiame ne tik naudoti raktinių žodžių atitiktį, bet ir geriau suprasti jums rūpimus žmones, vietas ir dalykus. Kad tai atliktume, tvarkome ne tik informaciją apie tinklalapius, bet ir kitų tipų informaciją. Šiandien „Google“ paieška gali padėti ieškoti teksto iš daug pagrindinių bibliotekų knygų, surasti kelionių laikus, teikiamus jūsų vietinės viešojo transporto agentūros, arba padėti naršyti duomenis iš viešųjų šaltinių, pvz., Pasaulio banko.